Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa ve Yıldız Kampüsleri bünyesinde yer alan modern çalışma ortamına sahip Çok Amaçlı Okuma Salonları, lisans ve lisansüstü eğitim yapan öğrencilerimizin tez ve araştırma çalışmalarında, projelerinde ve uygulamalarında ders çalışma imkânlarını artırmak amacıyla oluşturulmuştur.

Yıldız Kampüsümüzde bulunan; ‘Tonoz Okuma Salonu’ ile Davutpaşa Kampüsümüzde bulunan; ‘Ali Kuşçu Okuma Salonu’‘Student Reading Hall’ ve ‘Uluğ Bey Okuma Salonu’ toplamda 300 kişi oturma kapasiteli bireysel çalışma alanı olarak tasarlanarak öğrencilerimizin hizmetine sunulmuştur.

Konumlar:

– Tonoz Okuma Salonu: Yıldız Kampüsü Tonoz Kafeterya yanı

– Ali Kuşçu Okuma Salonu: Davutpaşa Kampüsü Çınar Kafeterya üstü

Student Reading Hall: Davutpaşa Kampüsü YTÜ Store Fotokopi Merkezi üstü

Uluğ Bey Okuma Salonu: Davutpaşa Kampüsü 8 Bit olarak bilinen kafeterya yerine

Yeni Ders Çalışma ve Okuma Salonları Açılıyor

Özellikle sınav dönemlerinde kütüphanelerimizde yaşanılan yoğunluk sebebiyle öğrencilerimizin ders çalışma ihtiyaçlarını karşılamak üzere eğitim odaklı olarak kullanabilecekleri Çok Amaçlı Okuma Salonları kurulmaya devam edecektir. Yapım aşamasında olan 600 m2 alana sahip ‘Piri Reis Okuma Salonu’ ve 340 m2 alana sahip ‘Harezmi Okuma Salonu’ mevcut dönem içerisinde tamamlanarak öğrencilerimizin kullanımına açılacaktır.